PWSZ na Facebooku PWSZ na Spotify PWSZ na YouTube Helpdesk
11 maja 2020

Komunikat JM Rektora

Komunikat JM Rektora
Szanowni Państwo, Drodzy Studenci i Pracownicy!

           Maj to w naszej Uczelni tradycyjnie miesiąc wielu wydarzeń, spotkań i uroczystości. Tym trudniej jest nam zapewne pogodzić się z sytuacją, kiedy - zamiast cieszyć się wspólnym świętowaniem - w tym roku pozostać musimy w domu. Z powodu pandemii nie odbędzie się zatem Dzień Patrona, w którym co roku przypominamy dorobek i znaczenie Jana Amosa Komeńskiego dla idei humanizmu, a któremu towarzyszyć miała konferencja wiodąca nas drogami (jak głosił jej tytuł) "od pansofii do globalizmu". Nie odwiedzą nas także nasi zagraniczni przyjaciele z Czech, Niemiec, Ukrainy, Kazachstanu czy Korei Południowej i liczni goście krajowi, by wziąć udział w uroczystym acz symbolicznym oddaniu do użytku odnowionego w drodze termomodernizacji budynku głównego, pięknie wpisującego się w zmieniające się oblicze naszego miasta. Nie spotkamy się też na Pikniku Pracowniczym, podczas którego w ubiegłym roku tak wspaniale się bawiliśmy. Mamy nadzieję, że powrócimy do tych wydarzeń, gdy tylko sytuacja na to pozwoli. Na razie zachowajmy ostrożność i rozwagę, bo za wcześnie jest mówić, iż choroba wygasa i nie jest już groźna.

           Dziękuję wszystkim, którzy mimo trudności realizują zdalnie swoje dydaktyczne czy administracyjne, pracownicze obowiązki; dziękuję studentom, którzy - mam nadzieję - twórczo wykorzystują ten czas na swój osobisty, nie tylko związany ze studiowaniem i zajęciami zdalnymi, rozwój.

Pragnę podkreślić, iż podejmując działania i decyzje, o których czytacie  Państwo w kolejnych  zarządzeniach i komunikatach, jako kierownictwo uczelni kierujemy się troską o nasze zdrowie i wspólne dobro. Wszystko wskazuje na to, iż udało nam się jak dotąd uniknąć zakażenia w naszych uczelnianych szeregach.

            Podobnie jak władze innych uczelni oczekujemy dostatecznie wczesnego podania informacji o możliwości powrotu do normalnej działalności, w tym prowadzenia zajęć dydaktycznych. W aktualnej sytuacji, ze względów organizacyjnych, nie jest to prawdopodobnie możliwe przed 1 czerwca tego roku.

Szanowni Państwo!

Zachowujmy w dalszym ciągu ostrożność, bądźmy solidarni, dbajmy o siebie i innych.

 

                                                                                                          Maciej Pietrzak

                                                                                                               Rektor