PWSZ na Facebooku PWSZ na Spotify PWSZ na YouTube Helpdesk
31 stycznia 2020

Studenci filologii w Korei Południowej

Studenci filologii w Korei Południowej
W dniu 13 stycznia 2020 r. Studenci I roku filologii rozpoczęli przygodę z językiem koreańskim oraz z kulturą koreańską w Kyungdong University w Sokcho w Korei Południowej.

Oprócz zajęć, studenci mieli możliwość podziwiania charakterystycznych miejsc w Korei.
Odwiedzili największą w Korei Południowej Galerię handlową COEX Mall. W samym centrum ogromnego labiryntu sklepów i restauracji znajduje się niezwykła księgarnia Starfield Library.
Ponadto, mieli również okazję zwiedzić nowoczesne, w pełni interaktywne studio Samsung Delight SM Town w Seulu. W futurystycznych wnętrzach kilkupiętrowego budynku można było zobaczyć i dotknąć najnowsze produkty koreańskiego giganta, w tym oczywiście flagowe smartfony i tablety. Wiele radości przyniosła zabawa z rozszerzoną rzeczywistością, symulatory 3D i zwiedzanie mieszkań przyszłości. To była niezapomniana podróż w... przyszłość.
Nawet jeśli pogoda jest sztormowa, to wyjście na plażę i tak jest najlepszym sposobem na zaczęcie nowego tygodnia. Zwłaszcza, jeśli wykłady odbywają się tuż obok, a tak właśnie jest w Kyungdong University w Korei Południowej.
Studenci kierunku filologia PWSZ w Lesznie, przebywający w Korei Południowej, już wiedzą, że jak robić zakupy, to tylko na ogromnym targu rybnym w Jungangu. Sokcho jest miastem portowym, więc szczególnie warto tu spróbować owoców morza, dostępnych właściwie w każdej postaci. Wizyta w tym niesamowitym miejscu to prawie jak wycieczka do oceanarium.
Najnowsza historia Korei Południowej to także tragiczne momenty. Wszyscy tu pamiętają o agresji sąsiadów z północy i okrutnej wojnie z lat 1950 - 53. Linia demarkacyjna, wyznaczona przy podpisywaniu rozejmu, dzieli strefę zdemilitaryzowaną (DMZ) na dwa pasy o szerokości 2 km każdy. Tu nie ma żartów, a stacjonujące jednostki wojska czujnie obserwują drugą stronę. Studenci PWSZ w Lesznie mieli okazję zobaczyć z bliska granicę, dzielącą dwa światy. W oddali już widać Koreę Północną. Niby na wyciągnięcie ręki, ale jednak wciąż poza zasięgiem. Miejscowi wierzą, że obecność świętych figur wszystkich wyznań oraz wspólna modlitwa przyniosą w końcu tak długo wyczekiwane pojednanie.
Wszystko co dobre kiedyś się kończy! Dziękujemy KDU Global za fantastyczną przygodę z językiem koreańskim, za gościnność, za wprowadzenie nas w koreańską kulturę. Wracamy bogatsi o nowe przyjaźnie i nowe doświadczenia. Do naszych CV dołączamy świadectwo ukończenia KDU Winter Program!