PWSZ na Facebooku PWSZ na Spotify PWSZ na YouTube Helpdesk
12 listopada 2020

Umowa z pierwszą partnerską uczelnią z Gruzji

Umowa z pierwszą partnerską uczelnią z Gruzji
Pragniemy poinformować,

że Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jan Amosa Komeńskiego w Lesznie podpisała umowę z pierwszą partnerską uczelnią z Gruzji. Porozumienie z Sokhumi State University w Tbilisi zostało podpisane na okres dwóch lat (do końca funkcjonowania projektów Erasmus+ dla obecnej perspektywy) i będzie realizowane w ramach Programu Erasmus+ KA107.

Sokhumi State University została założona w 1932 r. , kiedy to rząd gruziński podjął decyzję o założeniu Instytutu Pedagogicznego w Sokhumi - miejscowości nad brzegiem Morza Czarnego. Niestety walki prowadzone na przełomie lat 80. i 90. o region Abchazji spowodowały, że uczelnia została przeniesiona do stolicy Tbilisi, w której to funkcjonuje po dziś dzień. Współpraca z gruzińską uczelnią będzie realizowana dla kierunków pedagogika oraz filologia i umożliwi aktywną wymianę studentów i wykładowców na zasadach Programu Erasmus+.

Przypominamy, że w ramach realizowanego projektu Erasmus+ KA107 uczelnia pozyskała środki na sfinansowanie mobilności wykładowców STA (w celu realizacji zajęć dydaktycznych min. 8 godzin) do następujących uczelni partnerskich:
- Armenia - Northern University Erywań (ekonomia, filologia, pedagogika),
- Gruzja - Sokhumi State University w Tbilisi (filologia, pedagogika),
- Ukraina - Państwowy Uniwersytet Pedagogiczny im. Pawła Tyczyny w Humaniu (filologia, pedagogika, wychowanie fizyczne).
Zainteresowanych wyjazdem do w/w uniwersytetów prosimy o kontakt z Działem Nauki i Współpracy z Zagranicą - dwz@pwsz.edu.pl